Bracia, ja nie sądzę o sobie samym, że już zdobyłem, ale to jedno czynię: zapominając o tym, co za mną, a wytężając siły ku temu, co przede mną, pędzę ku wyznaczonej mecie, ku nagrodzie, do jakiej Bóg wzywa w górę w Chrystusie Jezusie (List do Filipian 3:13-14)
                                                                                     – Św.Apostoł Paweł

.

Czym jest Athletes In Action?

Jesteśmy organizacją działającą w sporcie i poprzez sport. Pragniemy pomagać sportowcom, trenerom i innym osobom związanym ze sportem w całościowym rozwoju zarówno fizycznym, mentalnym, jak i duchowym.

Sport: jesteśmy ludźmi sportu. Podobnie jak inni pasjonaci tej dziedziny życia, mamy głębokie przekonanie, że sport może odgrywać pozytywną rolę w życiu pojedynczych osób jak i całych społeczeństw. Dla nas sport jest przede wszystkimo okazją do tworzenia nowych możliwości i platformą, dzięki której możemy pomagać innym w budowaniu i wzmacnianiu trwałych życiowych podstaw i charakteru.

Wiara:  Sport, podobnie jak inne dobre rzeczy w naszym życiu, może nas również rozczarować. Dzieje się tak, gdy właśnie w nim zaczynamy pokładać ostateczną wartość i znaczenie. Z biegiem lat nasze fizyczne i umysłowe możliwości stają się mocno ograniczone, a my sami zaczynamy zastanawiać się w oparciu o co tak naprawdę chcemy budować swoje życie? W AIA nasze przekonania pragniemy opierać na niezmiennym i ponadczasowym przekazie biblijnym, mówiącym o pojednaniu człowieka z Bogiem – życia dla Jego celów i potrzebie budowania z Nim osobistej relacji.

Relacje: zgodnie z tym, czego naucza Dobra Księga: “Żelazo kuje żelazo, tak jak człowiek kształtuje człowieka”. Nasze przekonania, charakter i talenty najlepiej rozwijają się, gdy pozwolimy innym mieć wpływ na nasz całościowy rozwój. Wspólnota AIA to grupa ludzi, która świadomie pragnie wykorzystywać swój boży potencjał i wpływ do życia dla czegoś/kogoś więcej niż tylko swojej osobistej chwały.

Athletes In Action Polska prowadzi swoją działalność w ramach większej organizacji misyjnej, w Polsce znanej jako:
Ruch Chrześcijański Mt28: www.mt28.pl ,
a na świecie jako: CRU http://cru.org

Znajdziesz nas też na Fecebooku:

„Każdy oddaje czemuś cześć. Mamy tylko jeden wybór – co będziemy czcić.”
– David Foster Wallace